סיור בעוטף עזה

רצועת עזה ועוטף הוא מהאזורים המרתקים, המתוחים והמשפיעים ביותר על המזרח התיכון. בחבל ארץ זה גרים כ- 3 מליון בני אדם (משני צידי הגבול). בסיור זה נרצה לפגוש את האנשים שחיים שם, וללמוד על היופי והמורכבות שבחיים בתוך ומחוץ לרצועת עזה.

נתחיל את היום בתצפית על צפון רצועת עזה באנדרטת 'חץ שחור'. נסיעה קצרה משם תיקח אותנו לשדרות, העיר הקרובה ביותר לרצועת עזה, שם נלמד על מעורבות חברתית והחיים יוצאי הדופן בעיר.

משדרות ניסע לקיבוץ יד מרדכי. שם נאכל בחדר האוכל השיתופי של הקיבוץ (כן, עדיין יש כזה) ונחווה את התופעה המופלאה הזו ששמה קיבוץ. נתרשם מהמבנה החברתי, המכבסה השיתופית, מגדל המים ההרוס והחיים בקיבוץ כל כך קרוב לרצועה. תחנה אחרונה תהיה ממש בסמוך לחומת הגבול בקיבוץ נתיב העשרה, במיזם מקסים שנקרא 'נתיב לשלום', שם נסיים עם מסר של שלום ודו קיום.

עוד טיולים עם בן

יום בת"א-יפו

כמילותיו של מודי בר-און: "תל-אביב איננה עיר שבליבה חומה, אלא עיר שבליבה מקף". מקף שמחבר בין מזרח למערב, בין עבר לעתיד, בין גלויות, תרבויות וטעמים. העיר העברית הראשונה, ויפו, שהולידה אותה ונבלעה לתוכה, מספקות לנו יום קסום. יום גדוש בנוסטלגיה,

לפרטים על המסלול »

סיור באשקלון

העיר אשקלון מלאה בסיפורים מהעבר הרחוק והקרוב.אחת הערים העתיקות ביותר בישראל, ומערי הנמל החשובות בעולם העתיק. עיר ששמה יצא למרחקים כמעצמה מסחרית וחקלאית בקנה מידה עולמי. החפירה הארכאולוגית הראשונה בהיסטוריה של א"י הייתה באשקלון, עיר שלא מפסיקה להפתיע עם ממצאים

לפרטים על המסלול »