סדרת הרצאות בעקבות נשים עבריות מעוררות השראה

1. אם תרצי

הרצאת טעימות. מעין פתיח לסדרה.

בהרצאה זו נשמע מגוון סיפורים על מגוון נשים מובילות, מוכרות ושאינן מוכרות בארצנו.החל מגיוס הכספים של גולדה במלחמת העצמאות. דרך הנשים שהקימו את טיפת חלב בישראל, ועד לצל"ש הראשון לחיילת בצה"ל.

2. גברתי ראש העיר וגברתי ראש הממשלה

על פועלן ועשייתן הבלתי נגמרת של חנה לוין ("הגולדה של ראשון לציון") וגולדה מאיר ("הגבר היחיד בממשלה").

עוד על חנה לוין במאמר שכתבתי

3. בלדה לחובשת

על אם ונערה המחלצות תחת כדורים שורקים, לידה בכביש מדברי, ומלאך בלבן. שני סיפורים הרואיים על אסתר ארדיטי וציפורה רוזנפלד, חובשות תחת אש.

*מומלץ לקראת יום העצמאות.

על סיפור הגבורה של אסתר ארדיטי

4. הצנחניות

על הצלה ומשימת התאבדות, ונסיעה מגן עדן לגיהנום. שליחותן ועוז ליבן של חביבה רייק, חנה סנש ושרה ברוורמן.

*מומלץ לקראת יום השואה

5. אם הבנים ואם העלמות

חנה מייזל שוחט ורבקה גובר.

שתי חלוצות, מחנכות, אשר פעלו ללא גבולות למען ילדים ועולים בישראל.

6. הירושלמיות

ד"ר הלנה כגן והנרייטה סאלד.

שתי נשים שלא הולידו ילדים, אך העניקו חיים לרבבות של צעירים בירושלים ובעולם. שתיים מהנשים הבולטות והאהובות בהיסטוריה של ירושלים בפרט ועם ישראל בכלל.

*מומלץ לקראת יום ירושלים

7. השומרות

מגדולות חלוצי היישוב ובוניו.

רחל ינאית בן-צבי ומניה שוחט. שתי נשים יוצאות דופן ומנהיגות גדולות לשומרים, עולים ופועלות.

8. זוגות כחול-לבן

הרצאה על מספר סיפורי אהבה לא אפשריים ושלא יאומנו בארץ ישראל. משפחות יוצאות דופן שהתאפשרו רק בנסיבות ובנקודה ייחודית בזמן של העם היהודי. הזוג בן-צבי, זהרה לביטוב ושמוליק קופמן, משפחת בן-יהודה ועוד.

*מומלץ לקראת יום האהבה/ט"ו באב.

עוד על ההרצאות

כל הרצאה עומדת בפני עצמה. קיום הסדרה במלואה שוזר את מארג הסיפורים ומביא את התמונה המלאה של סיפורים מלאי השראה. מחיר מיוחד למי שירכוש את הסדרה כולה.
 

עוד על המרצה

בן קופולוביץ. בעשר השנים האחרונות מורה דרך. בעל תואר שני בלימודי ארץ ישראל וחוקר נלהב של העת החדשה בארץ ישראל. לאורך השנים "אספתי" סיפורים רבים על נשים מעוררות השראה, חלקן די אלמוניות, וסיפורים פחות מוכרים על נשים מוכרות מאוד. נשים רבות שנשכחו או דעכו בשיח הציבורי, ובעיניי סיפורן יכול לתת השראה גדולה לנשים (וגם לגברים) במאה ה-21.

ההרצאות נגישות גם ב-ZOOM !

המלצות ממשתתפי ההרצאות

מרצה מדהים!
"בן העביר סדרת הרצאות עבור הגיל השלישי בעיריית תל אביב יפו, ניכר כי בן בעל ידע רב, מעביר הרצאות מצוינות והתושבים חזרו והגיעו מהרצאה להרצאה. בן, אדם מקסים שכיף לעבוד איתו ושותף לדרך."

— יפעת.

 

הרצאה שהיא חובה לבני נוער ולא רק
"הזמנו את בן להעביר הרצאה בבית הספר, לתלמידי כיתות ט' על גיבורות ישראליות בחיבור לשיעורי ההיסטוריה שלנו. בן, בקיסמו המיוחד, לקח אותנו למסע בזמן וחיבר את התלמידים בצורה מרגשת לסיפורים על נשים שפשוט אי אפשר שלא להעריץ.
תודה על חוויה ייחודית ❤"

— ענבר ד. גבעת חיים

 

 
לא רק טיולים 🙂
חוץ מהיותו מורה דרך מלומד, נפלא ומקסים בן גם עושה הרצאות נהדרות ומעשירות וזכיתי לשתף איתו פעולה להרצאה נפלאה על נשים ישראליות מעוררות השראה. ההרצאה הייתה מעניינת עם פרטים פיקנטיים ומתובלת בהומור נהדר!
 
— אורלי אשושן
 
 
חוויה מצוינת
"בן העביר הרצאה לקבוצה של סבים וסבתות, היו נוכחים בהרצאה 300+ משתתפים. בן העביר את ההרצאה בצורה מרתקת, ניכר כי הוא בעל ידע רב ויודע להנגיש את החומר בצורה מרתקת. האדיבות שלו והידע המקצועי תרמו רבות לצופים בהרצאה. התגובות היו מדהימות ואני ממליצה בחום על בן ."
 
— דלית מ.

להזמנות ולמידע נוסף על ההרצאות - כתבו לי