יום בת"א-יפו

כמילותיו של מודי בר-און: "תל-אביב איננה עיר שבליבה חומה, אלא עיר שבליבה מקף". מקף שמחבר בין מזרח למערב, בין עבר לעתיד, בין גלויות, תרבויות וטעמים.

העיר העברית הראשונה, ויפו, שהולידה אותה ונבלעה לתוכה, מספקות לנו יום קסום. יום גדוש בנוסטלגיה, סיפורים, אנשים, נופים וטעמים.

היום יתחיל ביפו, אחת מערי הנמל העתיקות בעולם. נשמע על מיתוסים ואגדות שהתרחשו ביפו לפני אלפי שנים ומשפיעים עלינו עד ימינו אנו. אחרי ביקור בנמל נצלול אל סמטאותיה הצבעוניות, נשמע על התמורות שחלו ביפו לאורך הדורות ועל זהותה של העיר יפו כיום, כעיר מעורבת בשוליה של תל אביב.

אחרי סיור ביפו נזכה לארוחת צהריים טעימות בשוק הפשפשים (מומלץ!) ומשם נסיעה קצרה תיקח אותנו לשדרות רוטשילד, ת"א. שם נעמוד במקום בו נולדה העיר העברית הראשונה, ובמקום בו נסתיימו 2,000 שנות גלות וקמה לתחיה מדינת היהודים. דרך בית הספר העברי הראשון, גורד השחקים הראשון, הקיוסק הראשון והמלונות הראשונים. נפגוש באדריכלות הבינלאומית (ה"באוהאוס"), שזיכתה את ת"א בתואר "העיר הלבנה"- אתר מורשת עולמי של אונסק"ו.

  • כל סיור עומד בפני עצמו- ניתן לקיים סיור ביפו העתיקה בלבד. וסיור ת"א בלבד.

המלצה 1: ניתן להוסיף ליום ביפו פן חברתי של רב תרבותי- מפגשים עם אנשים ועמותות שידונו בשיח הרב- תרבותי יהודי-ערבי בעיר יפו.

המלצה 2: לאוהבי לכת: ניתן לעשות יום רגלי אשר מתחיל ביפו העתיקה, משם דרך מתחם התחנה, נווה צדק לשדרות רוטשילד ות"א (סה"כ 2.5 ק"מ הליכה).

עוד טיולים עם בן

סיור באשקלון

העיר אשקלון מלאה בסיפורים מהעבר הרחוק והקרוב.אחת הערים העתיקות ביותר בישראל, ומערי הנמל החשובות בעולם העתיק. עיר ששמה יצא למרחקים כמעצמה מסחרית וחקלאית בקנה מידה עולמי. החפירה הארכאולוגית הראשונה בהיסטוריה של א"י הייתה באשקלון, עיר שלא מפסיקה להפתיע עם ממצאים

לפרטים על המסלול »
סיור בעוטף עזה

סיור בעוטף עזה

רצועת עזה ועוטף הוא מהאזורים המרתקים, המתוחים והמשפיעים ביותר על המזרח התיכון. בחבל ארץ זה גרים כ- 3 מליון בני אדם (משני צידי הגבול). בסיור זה נרצה לפגוש את האנשים שחיים שם, וללמוד על היופי והמורכבות שבחיים בתוך ומחוץ לרצועת

לפרטים על המסלול »